Przeskocz do treści

Dziennik treningowy 42/2017

dziennik treningowy - HMLekki tydzień z mocniejszą końcówką. Takie wpisy w dziennik treningowy to mi się podobają. Teraz tylko dotrwać bez kontuzji do końca roku..

Jakby mi ktoś w czerwcu powiedział, że za 4 miesiące urwę 4 minuty na HM.. to bym go wyśmiał. Dziś wiem, że ciężka praca oraz kilka kg w dół robią cuda.

poniedziałek 16.10.2017

  • pływanie 1000m

Jak co poniedziałek - AQUA Lublin. Zrobiłem 1000 metrów ciągłym. Starałem się końcówkę mocniej i się udało. Średnie tętno 69% HRmax. Muszę się w końcu nauczyć nawrotów 🙂 Jest tu jakiś spec?

O roli pływaniu u biegacza przeczytasz TUTAJ

dziennik treningowy
AQUA Lublin

wtorek 17.10.2017

  • 12 km w średnim tempie 5:21

Bieg ciągły na dosyć niskiej intensywności (Easy wg Danielsa). Lubie takie biegi, jednak staram się robić ich co raz mniej. W każdym razie przed niedzielnym półmaratonem i tak nie mogę poszaleć. Trasa standardowa czyli ścieżka wzdłuż Bystrzycy. Średnie tętno 79% HRmax. To dla mnie nadal komfort.

czwartek 19.10.2017

  • 9 km w średnim tempie 5:28 (+przebieżki)

Nie chciałem przesadzić przed zawodami. Lekki bieg w urozmaiconym terenie (wąwóz i okolice). Do tego 5 mocnych 100-metrowych przebieżek. Czuje się świeży jak nigdy. Po treningu jeszcze stabilizacja, też jest poprawa. Początkujący zestaw robię bez większych problemów. Teraz tylko odpoczywać 🙂

dziennik treningowy
Mgła na wiadukcie nad ul. Filaretów

niedziela 22.10.2017

Start w I Półmaratonie Lubelskim - 1:35:05 PB 

Relacja TUTAJ

Po HM czuję się świetnie. Kolejnego dnia już mógłbym biegać znowu, tylko pojawił się problem. Ból stopy - prawdopodobnie przeciążenie ścięgien strzałkowych. Wprowadzam masaż lodem, piłeczką, smaruję żelem, a bieganie zastępuję chwilowo innymi aktywnościami. Mam nadzieję, że tylko na kilka dni.

Zachęcam by prowadzić swój dziennik treningowy. Można śledzić postępy i wracać do starych wpisów, gdy nadejdzie taka potrzeba.

PS. 25 października mamy światowy dzień makaronu. Zapraszam do Trójki Polskiego Radia, będzie krótki komentarz ode mnie 🙂

Wpadnij do mnie na Facebooka lub Instagrama:

konto Facebook   konto Instagram

Podziel się opinią

%d bloggers like this: